Jesteś tutaj

Projekt i montaż instalacji ogrzewania płaszczyznowego, kompleksowe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych i użytkowych. Systemy ogrzewania płaszczyznowego [podłogowe, ścienne] cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na komfort cieplny jaki zapewniają, ale także z uwagi na korzystną współpracę z nowoczesnymi źródłami ciepła [pompy ciepła, kotły kondensacyjne]. Dzięki zastosowaniu ogrzewania płaszczyznowego, kotły kondensacyjne mogą uzyskiwać najwyższą sprawność sięgającą do 109%. Pompy ciepła jako urządzenia z założenia niskotemperaturowe, pracujące zazwyczaj z niższą temperaturą zasilania, są przeznaczone przede wszystkim do współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Wyobraź sobie komfort, jaki zaznasz, gdy poczujesz ciepłą podłogę tuż po wstaniu z łóżka w sypialni, myjąc zęby w łazience lub przygotowując kolację w kuchni. Ciepło sprawi, że nabierzesz chęci do życia, poczujesz się cudownie i błogo.

Idealny rozkład temperatury to taki, który ogrzeje Twoje stopy, a chłodniejsze powietrze w pomieszczeniu zapewni swobodę oddychania. Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, można zmniejszyć temperaturę w mieszkaniu o 2-3° C, co korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i zdrowie, a przy okazji zaoszczędzisz na energii. Instalacja ogrzewania podłogowego umożliwi Ci dowolne aranżowanie pomieszczeń- nic nie będzie już w stanie ograniczyć Twoją wyobraźnię.

Ogrzewanie ścienne:

Pomyśl, że z każdej strony możesz być otoczony ciepłem. Mogą je wytwarzać grzejniki lub ogrzewane podłogi, ale również i ściany. Dzięki takiemu systemowi, można uzyskać doskonały rozkład temperatury. Wielkim plusem ogrzewania ściennego jest szybkie nagrzewanie się mieszkania, za sprawą wykonania cieńszej warstwy tynku.

Dzięki zastosowaniu ogrzewania ściennego, znacznie zmniejszą się koszty eksploatacji. System ten w połączeniu z niskotemperaturowymi źródłami ciepła (pomy ciepła i kolektory słoneczne) stwarza zintegrowany i harmonijny układ.
Zalety ogrzewania i chłodzenia ściennego.
- szybkie, elastyczne i łatwe mocowanie rury
- łatwe dopasowanie do kształtu pomieszczenia
- możliwość ułożenia tylko jednej warstwy tynku
- możliwość różnorodnego podłączenia pól grzewczych
- krótka faza nagrzewania
- możliwość ułożenia na suficie
- pewne mocowanie zapewniające utrzymanie zgodnych z normami odstępów układania rur = wysoka jakość ułożenia i bezpieczeństwo

Ogrzewanie płaszczyznowe – NOWE BUDOWNICTWO

W nowych domach możliwości aranżacji jest dużo większa. W fazie projektowania można określić, jaki system  wybrać do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń. Możesz wybrać   np.:
-ogrzewanie podłogowe w jednej grupie pomieszczeń,
- ścienne i sufitowe w innych  pomieszczeniach
- połączenie ogrzewania podłogowego z ogrzewaniem w wybranych pomieszczenia
To wszystko w jednym domu i w ramach jednej instalacji
Jako przyszły użytkownik masz gwarancję doskonałej jakości naszych produktów, ich bezawaryjnego użytkowania i komfortu mieszkania.

 

 

 

Ogrzewanie płaszczyznowe – MODERNIZACJA

Modernizujesz swój dom? Jeśli tak, to ogrzewanie płaszczyznowe  jest doskonałym rozwiązaniem! Wśród systemów  dostępnych na rynki znajdziesz odpowiedni system ogrzewania podłogowego, ściennego i sufitowego, zarówno w technologii mokrej, jak i suchej - dla każdego wariantu modernizacji domu.